Maaltijdsalade met zoete aardappel, linzen, paprika, rucola en een portobello met ricotta

29 okt 2023 | gezonde recepten

Op zoek naar een vullende maaltijdsalade? Maak dan zeker deze eens klaar met zoete aardappel, linzen, paprika, rucola en een portobello met ricottavulling.

Ingrediënten (1 persoon)

– 150g zoete aardappel
– 1 puntpaprika
– 1 el olijfolie
– 25g ongekookte groene linzen
– rucola
– 2 el balsamico-azijn
– 1 portobello
– 50g ricotta
– 1 el vers citroensap
– 1 el fijngehakte peterselie
– zwarte peper van de molen
– 1 kl panko of paneermeel

Bereiding

1. Verwarm de oven voor op 200°C.
2. Breng wat water met een snufje zout aan de kook. Kook de linzen gaar in zo’n 25 minuten.
3. Schil de zoete aardappel en snij in blokjes. Leg op een bakplaat. Bestrijk de zoete aardappel blokjes met een laagje olijfolie. Probeer maar de helft van de bakplaat te gebruiken, want de paprika en portobello komen er nog bij. Bak de zoete aardappel 20 minuten in de oven.
4. Verwijder de zaadlijsten van de puntpaprika en snij in partjes.
5. Maak de vulling voor de portobello door ricotta met citroensap, peterselie en zwarte peper te mengen. Vul de portobello hiermee. Strooi er nog een beetje panko over (voor een krokante toets).
6. Wanneer de zoete aardappel 10 minuten in de oven zit, haal je de bakplaat er uit. Leg er de stukjes paprika bij en bestrijk ze met een laagje olijfolie. Smeer wat olijfolie uit op de bakplaat waar je de portobello zal leggen en leg de gevulde portobello er op. Laat alles nog 10 minuten bakken.
7. Roer ondertussen de balsamico-azijn onder de rucola.
8. Voeg hieraan de zoete aardappel, linzen en paprika toe en meng onder elkaar.
9. Als laatste leg je de gevulde portobello er boven op.

Maaltijdsalade met zoete aardappel, linzen, paprika, rucola en een portobello met ricotta gezonde vegetarische maaltijdsalade

Staat deze salade binnenkort ook eens op je menu?

0 reacties

Een reactie versturen

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *